CENNIK / ZALETY / ATRAKCJE / GALERIA / DOJAZD / KONTAKT

ATRAKCJE W POBLIŻU KEMPINGU

GÓRSKIE SZLAKI

widok z Hali Jaworowej na Brenną i Szczyrk

Pole namiotowe Kotarz jest idealnym punktem wypadowym do wędrówek po górach Beskidu Śląskiego. Początkującym piechurom szczególnie polecamy wyprawy na górę Błotny (Błatnia), Równicę oraz Grabową. Dla bardziej wprawionych turystów odpowiedniejsze będą szlaki na Prełęcz Salmopolską, Karkoszczonkę czy Trzy Kopce Wiślańskie


RZEKA BRENNICA

obok campingu przepływa rzeka Brennica

Obok Kempingu, w bezpiecznej odległości 50 metrów przepływa dopływ Wisły - rzeka Brennica. W czasie sezonu letniego budowane są zapory spiętrzające wodę, dzięki czemu tworzą się naturalne baseny - kąpieliska. Woda w Brennicy jest o wiele czystsza niż chociażby w Wiśle czy Ustroniu i można bez obaw popływać w gorące dni.KOMPLEKS SPA

Około 200 metrów od pola namiotowego znajduje się kompleks spa

Polecamy odwiedzić Centrum Rekracji Hotel Kotarz. Odpłatnie, za 22 zł / 1,5 godz. można tam skorzystać z basenu, jacuzzi, sauny i łaźni parowej. Woda w basenie jest podgrzewana do 29 stopni i podświetlana na zmieniające się kolory. Dodatkowo zamontowane są dysze masujące. Odległość od kempingu to około 300 metrów.


PARK TURYSTYKI GMINY BRENNA

doskonałe miejsce do wypoczynku w centrum Brennej

W centrum Brennej znajduje się odnowiony parę lat temu Parku Turystyki. Składa się on z nowego amfiteatru, boiska do koszykówki, boiska do piłki plażowej, pola do mini-golfa oraz placu zabaw dla dzieci. Całość wkomponowana jest w połacia zieleni, przez które przebiegają wybrukowane alejki.

 


KOZIA ZAGRODA

Orla Perć to najwyższy w Beskidach park linowy

Szczególnie polecamy zasmakować tradycyjnej kuchni górali beskidzkich w Koziej Zagrodzie. Jest to zrekonstruowana góralska chata, w której podawane są potrawy których trudno znaleźć gdziekolwiek indziej, jak francek, jagnięcina, czy oryginalna kwaśnica. Można też napić się nalewki, miodu pitnego bądź piwa.


TRASY ROWEROWE

pokoje brenna

Dzięki swemu zróżnicowanemu układowi terenu Brenna może poszczycić się bogatą ofertą dla miłośników wycieczek rowerowych. Dla początkujących rowerzystów polecamy trasy na wałach rzeki Brennicy. Długie asfaltowe drogi, ciągnące się wzdłuż dolin Węgierskiego, Hołcyny i Leśnicy (nazwy pochodzą od potoków) prowadzą do mniej uczęszczanych terenów Brennej. Stanowią one dobrą propozycję dla średnio zawansowanych rowerzystów.
Masz pytania? Tu znajdziesz odpowiedzi i kontakt do nas